Út. Říj 27th, 2020

Okrsek Ronov

Hasiči okrsku Ronov n. D.

Vichřice prověřila hasiče nejen z okrsku

2 min read

Okrsek – původně vysoký stupeň výstrahy meteorologická služba 7 února změnila na extrémní. Pozor, do Česka vtrhne orkán Sabine s nárazy větru přes 100 km/h, varovali. Na orkán se připravovala každá jednotka jinak. Někde proběhla mimořádná kontrola techniky, jinde se držela hotovost doma nebo na stanici, aby bylo možné co nejrychleji zasáhnout.

V pondělí 10 února vyjely k událostem postupně tři jednotky a to z Třemošnice, Běstviny a Žlebských Chvalovic. Jednalo se o popadané stromy na komunikace. Jednotka z Třemošnice zasahovala v Třemošnici a pak v obci Míčov, Sušice- Zbyslavec, jednotka z Běstviny zasahovala mezi obcí Běstvina a Pařížov a Žlebské Chvalovice ve své obci.

Foto: JSDH Třemošnice – odstranění stromu Míčov, Sušice – Zbyslavec

V úterý 11 února vyjela jednotka Třemošnice k pádu stromu na komunikaci mezi obce Třemošnice a Ronov nad Doubravou a následně přejela na další událost k pádu stromu na komunikaci k Podhradí. Chvíli na to vyjela i jednotka Běstvina k pádu stromu na komunikaci k obci Pařížov.

21 února v ranních hodinách zasahovala jednotka hasičského záchranného sboru ze stanice Seč a dobrovolnou jednotku z Třemošnice u pádu stromu na zaparkovaná vozidla u společnosti Kovolis Hedvikov a.s. v Třemošnice, části Hedvikov. Na místo byla poslána i hlídka státní policie z obvodního oddělení Třemošnice. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Pádem stromu byla poškozena dvě zaparkovaná auta.

Foto: JSDH Třemošnice – odstranění stromu Míčov, Sušice – Zbyslavec

22 února opět metorologové vydávají výstrahu a upozorňují na silný vítr s nárazy až 100 km/h i v nížinách. Všechny jednotky jsou opět v pohotovosti a jsou připraveny pomoci občanův v nepříznivé situaci. V případě, že by hrozilo ohrožení na životě nebo majetku, doporučujeme bez odkladu volat tísňovou linku 150 nebo 112.

More Stories

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *