Út. Kvě 26th, 2020

Okrsek Ronov

Hasiči okrsku Ronov n. D.

Požár statku se nepotvrdil

2 min read

Běstvina – dne 27 listopadu vyhlásilo operační středisko hasičů v Pardubicích poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Seč a dobrovolným jednotkám z Běstviny, Třemošnice a Seče. Na tísňovou linku byl totiž nahlášen požár statku v Běstvině, místní části Vestec.

Bylo jasné, že když hoří statek, nebude to požár malého rozsahu a tak na pomoc vyjela i velkokapacitní cisterna ze stanice Seč, která sebou vozí 10 000 litrů vody.

Při cestě na místo události bylo ovšem zjištěno, že původní hlášené místo bylo nepřesné a nehoří na statku v Běstvině, ale na bývalém statku Skalka. Po příjezdu první jednotky byl požár zcela upřesněn a nejednalo se o požár statku, ale neohlášené pálení, které bylo na tak nešťastném místě, že ze silnice to skutečně vypadalo, že již zmíněný statek hoří.

Na místo se dostavil i vyšetřovatel příčin požárů ze stanice Chrudim a ten ve spolupráci s velitelem zásahu rozhodl o uhašení ohně. Vyšetřovatel následně zahájil šetření a sběr dat k následnému řízení s osobou, která neohlásila pálení.

Aby nedošlo ke zbytečným výjezdům požárních jednotek, slouží portál k ohlášení pálení, kde intuitivně stačí zadat místo pálení a v případě, že by někdo vaše pálení ohlásil na tísňovou linku, operační důstojník vás bude následně kontaktovat, zda je vaše pálení v pořádku a hlídané. Odkaz na tento portál naleznete i na těchto stránkách v sekci odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *